Designcase

Aslı Suner

1996’da YTÜ Mimarlık Fakültesi’nden mezun olmuş, daha sonra yüksek lisans eğitimini ABD’de University of Southern California’ da yüksek mimar olarak tamamlamıştır.

1998–2006 yılları arasında, Dworsky Associates’te başlayıp, Cannon Design’da devam eden mesleki çalışmaları süresince orta ve büyük ölçekte birçok farklı tip projede görev almıştır.

Kendisinin ‘’Sürdürülebilir Mimari’’ konusuna olan ilgisi, 2003 yılında LEED AP statüsü almasına aracı olmuştur. 2006’da Foster+Partners’ın İstanbul ofisinde proje lideri olarak çalışmaya başlamıştır. 2008 yılında ‘associate’ unvanı almış, bu süre içerisinde Bodrum, İstanbul, Avrupa ve Çin’de çeşitli projelerde görev yapmıştır.

2010’da designcase mimarlık, sürdürülebilirlik ve planlama şirketini kurmuştur. Aynı sene Uluslararası BREEAM değerlendiricisi unvanını kazanmıştır. ÇEDBİK Teknik ve Sertifika Komitelerinde danışman ve ÇEDBİK LEED seminerlerinde eğitmen olarak görev almıştır.

Ek olarak EKOYAPI dergisinin yayın kurulu üyeliğini yapmış ve sürdürülebilir mimarlık konularında araştırma yazıları ile de dergiye katkıda bulunmuştur. 2015’ten beri Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Mimarlık bölümünde Stüdyo yöneticiliği yapmakta ve ‘Yapı Teknolojileri:Sürdürülebilirlik’ dersi vermektedir.

Serçin Bediroğlu 

1992 yılında Viyana Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde başladığı mimarlık lisans eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde tamamlamıştır. 

Meslek hayatına öğrencilik yıllarında kendi hocası olan Prof. Mustafa Demirkan’ın mimarlık ofisinde, turizm ve üretim tesisleri projeleri ile başlamış, daha sonra 14 sene KM Mimarlık bünyesinde yurtiçi ve yurt dışında orta ve büyük ölçekte, ağırlıklı olarak konut, turizm tesisi, ofis, alışveriş merkezi gibi çeşitli fonksiyona sahip projelerde mimar, proje lideri ve proje koordinatörü olarak görev almıştır. 

2013 yılında Toksöz Grup bünyesinde şirketin kendi yatırımı olan fabrika ve otel inşaatlarının dizayn koordinatörlüğü görevini üstlenmiş, bu süreçte şantiye kontrollüğü de yapmıştır.

2016 itibarı ile Designcase mimarlık bünyesinde firma ortağı olarak çalışmalarına devam etmektedir.